Wszystko o ochronie...

Autor Wątek: Tabliczki pod znakami drogowymi  (Przeczytany 7193 razy)

Offline szept_ciszy

• Młodszy Specjalista
  • *
Tabliczki pod znakami drogowymi
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Luty 2007, 14:38:03 »
A czy obowiązujący jest taki znak, że wszystko (znak + tabliczka) jest na jednej planszy, tzn czy tabliczka pod znakiem musi być osobną całością?

Offline Piotr Kubczak

• Inspektor
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Luty 2007, 17:54:47 »
Tabliczka stanowi integralną część znaku drogowegi, jednak technicznie jest to osobna tabliczka o określonych wymiarach i treści.
Sheriff of Swarzędz City (45 000 citizens of the metropolis is not)

Metro broni, Metro Radzi, Metro nigdy cię nie zdradzi.....
KRK to twój wróg !

Straż Miejska - Ogólnopolskie Forum Strażników

« Odpowiedź #16 dnia: 03 Luty 2007, 17:54:47 »

Offline CHRISTOV

• Strażnik
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Luty 2007, 18:10:18 »
Może koledzy doradzą coś w takiej sprawie.

Na parkingu miejskim przed Centrum Handlowym wyznaczono 3 koperty dla inwalidów oznaczone odpowiednim znakiem z tabliczką i tutaj mamy pole do popisu wystawiając wezwania jesli zaparkuje osoba bez uprawnień.

W centrum tym siedzibe swoja ma od niedawna Bank i ostatnio Dyrekcja banku zwróciła się do nas z prośbą o pomoc. Postawili sobie co prawda tablice informacyjną, ze kilka miejsc jest przeznaczonych dla pracowników i klientów banku ale nikt tego nie respektuje. Co zrobic zeby tam kierowcy nie pozostawiali swoich samochodów? Czy SM może jakoś zainterweniować w tej sprawie skoro to parking dla wszystkich?

Pachołki zabezpieczające itp,. nie wchodza raczej w gre.

Licze na dyskusję w tym temacie.

Offline szept_ciszy

• Młodszy Specjalista
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Luty 2007, 18:16:11 »
Czyli jak jest to wszystko na jednej planszy to jest niezgodne z rozporządzeniem o znakach i sygnałach.... Czyli interwencja jest bezpodstawna?
Wiem że mogę sam poszukać w przepisach - ale jak ktoś już to przerabiał to mam na tyle zaufania że tym się zadowolę.
dzięki Szeryfie

Offline Dydol

• Moderator
  • *
    • http://www.techtronic.pl
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Luty 2007, 18:29:03 »
CHRISTOV, wg mnie na tej zamej zasadzie co koperta inwalidzka, u nas zdarzają się też koperty dla cc i cd, art 97 w zw z art 45ust 1pkt 4
Pozdrawiam Piotr
Kolekcjoner naszywek i odznak SM,

Offline Piotr Kubczak

• Inspektor
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Luty 2007, 18:36:32 »
Szept_ciszy - takie tablice (znak + tekst) były kiedyś ustawiane na drogach wewnętrznych. Obecnie sankcyjne są tylko te w strefach zamieszkania. Ale to są zwykłe znaki takie jak na drogach publicznych. Teoretycznie powinny mieć mniejsze rozmiary, ale zwykle ustawia sie pełnowymiarowe.
Sprawdź status drogi, na której te "dziwne" znaki stoją.
Sheriff of Swarzędz City (45 000 citizens of the metropolis is not)

Metro broni, Metro Radzi, Metro nigdy cię nie zdradzi.....
KRK to twój wróg !

Offline szept_ciszy

• Młodszy Specjalista
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Luty 2007, 19:29:51 »
Rzecz ma miejsce właśnie w strefie zamieszkania. Droga niepubliczna, w zarządzie spółdzielni mieszkaniowej
Znak wygląda jak D18a z tabliczką T29 z tym że jest to wszystko na jednej planszy i stanowi integralną całość.

[ Dodano: 3 Luty 2007, 19:35 ]
Znak stoi tam podobno "od 17 lat i nikt nie miał wątpliwości tylko ja"  Czy taki znak obowiązuje jeszcze - wiem i potwierdza to twój post że takie znaki były kiedyś używane , ale czy nie "wyszły" już z użycia?

Offline nowy1977

• Aplikant
  • *
Odp: Tabliczki pod znakami drogowymi
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Grudzień 2011, 15:55:24 »
Witam
Wiem że to zapomniany wątek, ale mój problem dotyczy właśnie tabliczki podznakowej. Na osiedlu gdzie obowiązuje strefa zamieszkania zarządca terenu ustawił na wieździe na parking znak D-18 z tabliczką o treści         " tylko dla pojazdów osobowych"
Może szanowne grono podpowie mi czy SM może karać kierowców ciężarówek ( najczęściej samochody tzw. dostawczaki) i z jakiego artykułu PoRD, ponieważ moi przełożeni twierdzą ze mamy tam interweniować, ale nie umieja mi wskazać na jakiej podstawie :( .

Offline franma

• Strażnik
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Grudzień 2011, 21:24:49 »
jak dla mnie to musi być d 18a - miejsce zastrzeżone dla .......
Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa

Offline kaziuk66

• Młodszy Specjalista
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Styczeń 2012, 07:48:08 »
Witam
Wiem że to zapomniany wątek, ale mój problem dotyczy właśnie tabliczki podznakowej. Na osiedlu gdzie obowiązuje strefa zamieszkania zarządca terenu ustawił na wieździe na parking znak D-18 z tabliczką o treści         " tylko dla pojazdów osobowych"
Może szanowne grono podpowie mi czy SM może karać kierowców ciężarówek ( najczęściej samochody tzw. dostawczaki) i z jakiego artykułu PoRD, ponieważ moi przełożeni twierdzą ze mamy tam interweniować, ale nie umieja mi wskazać na jakiej podstawie :(

Odmówił bym interwencji powołujac sie na to orzeczenie

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/47C27C0830

Offline Kondo

• Młodszy Strażnik
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Luty 2012, 21:37:43 »
Czy zgodne z prawem o ruchu drogowym jest umieszczenie pod znakiem B-1 tabliczki że dotyczy również osoby z kartą parkingową czyli B-1 dotyczy osób niepełnosprawnych ? Czy to aby nie stoi w sprzeczności z przepisami o niepełnosprawności.
Proszęo pomoc

Online Top Gun

• Starszy Specjalista
  • *
  • PZPR - Płatny Zaufany Pachołek Ratusza :)
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Luty 2012, 08:17:04 »
Może nie wszystko na temat, ale w części się pokrywa.
Art. 1.
1. Do ochrony porządku publicznego na terenie gminy może być utworzona samorządowa umundurowana formacja - straż gminna, zwana dalej ?strażą?.
2. Straż spełnia służebną rolę wobec społeczności lokalnej, wykonując swe zadania z poszanowaniem godności i praw obywateli.

Offline d-Eminencja

• Aplikant
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Marzec 2012, 21:14:59 »
Może koledzy doradzą coś w takiej sprawie.

Na parkingu miejskim przed Centrum Handlowym wyznaczono 3 koperty dla inwalidów oznaczone odpowiednim znakiem z tabliczką i tutaj mamy pole do popisu wystawiając wezwania jesli zaparkuje osoba bez uprawnień.

W centrum tym siedzibe swoja ma od niedawna Bank i ostatnio Dyrekcja banku zwróciła się do nas z prośbą o pomoc. Postawili sobie co prawda tablice informacyjną, ze kilka miejsc jest przeznaczonych dla pracowników i klientów banku ale nikt tego nie respektuje. Co zrobic zeby tam kierowcy nie pozostawiali swoich samochodów? Czy SM może jakoś zainterweniować w tej sprawie skoro to parking dla wszystkich?

Pachołki zabezpieczające itp,. nie wchodza raczej w gre.

Licze na dyskusję w tym temacie.

każdy może być klientem owego banku, jak to zweryfikować?? koperta owszem ale ze wskazaniem komu np bryka prezesa banku nr rej.